0
جمع کل 0,00 ﷼
 x 

Your shopping cart is empty!

جمع کل 0,00 ﷼
 اصول نگهداری از بچه گربه بی مادر

 اگر شما تصمیم به مراقبت از بچه گربه یتیم گرفته اید اما نمی دانید که به او چگونه رسیدگی کنید این مطلب را بخوانید . بچه گربه ها وقتی به دنیا می آیند بسته به نژادشان حدود ۱۲۰-۸۰ گرم وزن دارند و می بایست هفته ای ۱۰۰-۵۰ گرم وزن بگیرند .معمولا چشم بچه گربه ها از۱۰-۱۴روز به بعد باز می شود پس اگر حیوانی که پیدا کرده بودید هنوز چشمانش بسته است و وزن آن حدود ۲۰۰-۱۵۰ گرم، سن آن کمتر از ۱۰ روز است و به رسیدگی بیشتری احتیاج خواهد داشت .

 آنچه درباره گربه ها نمی دانیم !

۱- هر گربه چند عضله در گوش خود دارد؟ هر گربه ۳۲ عضله در دو گوش خود دارد . ۲- چشم گربه ها اجسام را با چه دقتی می بیند؟ گربه ها ۱/۱۰ توانایی ما را در تفریق اجسام از یکدیگر دارند ولی می توانند حرکت را به سرعت تشخیص دهند با این حال دقت دید کمی دارند . ۳- حس چشایی گربه ها تا چه اندازه پیشرفته است؟ این حس در مقایسه با انسان چگونه است؟ گربه ها حس چشایی نسبتا ضعیفی دارند . زبان انسان حدود ۹۰۰۰ جوانه چشایی دارد در حالی که زبان گربه تنها ۴۷۳ جوانه چشایی داشته و اغلب آنها نیز در نوک زبان متمرکز شده اند .

 اصول نگهداری گربه

گربه حیوانی عموما مستبد خود پسند راحت طلب فضول مغرور زود آشنا و نمک نشناس توصیف می شود این حیوان مرموز و اسرار آمیز علی رغم بی صفتی اش از حیوانات مفید به شمار می رود علاوه بر این حیوانی زیبا و ملوس است که با حرکات و سکنات دلنشین مایه انبساط خاطر صاحب خود می شود از شگفتیهای گربه این که همیشه در حال استراحت است معهذا هر لحظه که بخواهد مانند پلنگ چابک و چالاک می شود نرمش و انعطاف او به حدی است که دانشمندان گربه را ماری می دانند که روی چهار پا راه می رود گربه متعادل ترین حیوان روی زمین است و این تعادل خارق العاده اش سبب می شود حیوان را در هر حالت که رها نمائید روی چهار دست و پا فرود آید این حیوان فوق العاده حسابگر است و تا در چیزی مطمئن نباشد قدم فراتر نمی گذارد .

روش های نگهدای صحیح از بچه گربه ها

در صورتی که روش های درست نگهداری را بدانید نگهداری از بچه گربه ها کار دشواری نیست . شما باید قبل از آوردن گربه به خانه تان لوازم مورد نیاز او را تهیه کنید و در هنگامی که او را به خانه آوردید باید بدانید که چگونه با او به درستی رفتار کنید .
شما باید بدانید که بچه گربه شما چه نیاز هایی دارد تا آنها را بر آورده کنید و او در آینده تبدیل به گربه ای شاد و سلامت شود ، در این مقاله به این روش های اشاره خواهد شد .